Antidekubitní matrace CuroCell® Ci17 s manuální řídící jednotkou

Kód: MS424-085200-EN0000
Novinka
Neohodnoceno
25 918 Kč
2-4 týdny
Můžeme doručit do:
13.8.2024

Aktivní antidekubitní matrace CuroCell® Ci17 nabízí uživatelům pohodlí a současně pomáhá předcházet tvorbě dekubitů až do kategorie 4, včetně dále neklasifikovaných tlakových poranění. Ovládání je velmi jednoduché.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Matrace jsou určeny k použití v nemocnicích, domovech se sociální péčí, ale také pro domácí péči. Řídicí jednotka a matrace jsou registrovány a označeny samostatně v souladu s MDR (EU) 2017/745. 

Společnost Care of Sweden vyvinula nový režim pro prevenci vzniku dekubitů – GALP (jemný střídavý nízký tlak). Ten dělá z CuroCell® Ci17 opravdu pohodlnou a tichou matraci bez vibrací a současně umožnuje lepší rozložení tlaku.

Pro léčbu dekubitů je důležitá celková psychická pohoda. Díky zmiňovaným vlastnostem mohou klienti nerušeně odpočívat a mají více síly na rekonvalescenci. Péče o dekubity je časově velmi náročná. Díky použití CuroCell® Ci17 se daří riziko výskytu proleženin snižovat a ošetřující personál má více času na ostatní péči o klienty. 

Dekubity (proleženiny) jsou defekty kůže a podkožních struktur, které vznikají v důsledku tlaku a dalších nežádoucích faktorů.  

4 stupně dekubitů podle rozsahu poškození: 

 1. stupeň – bez poškození kůže, jen mírný otok a zčervenání v namáhané oblasti 
 2. stupeň – částečné poškození kůže, dochází ke ztvrdnutí a zmodrání pokožky 
 3. stupeň – zničení všech vrstev tkání, které jsou stlačené mezi kostí a podložkou 
 4. stupeň – komplikované záněty kostí a hnisavé záněty kloubů, úplná ztráta kůže 

Matrace

Matracový systém sestává z řídicí jednotky a matrace. Matrace je tvořena třemi segmenty, z nichž se každý skládá ze vzduchových cel. Součástí je také bezpečnostní matrace. Díky systému dvou matrací na sobě jsou eliminovány střižné a třecí síly, což snižuje riziko vzniku dekubitů. 

11CuroCell Ci17_EXPLODED

Potah 

Matrace je krytá hygienickým potahem, který je elastický do všech 4 směrů, čímž snižuje třecí síly. Obal je paropropustný, a zabraňuje tak riziku macerace kůže. Spodní strana potahu je protiskluzová. Lze čistit otíráním 1% roztokem chlóru. 

Řídící jednotka 

Matrace CuroCell® Ci17  je dodávána s iA Manual řídicí jednotkou. To znamená, že obsluhující osoba nastavuje tlak v matraci manuálně na základě hmotnosti pacienta. Řídící jednotka je vybavena funkcemi pro nastavení: 

 • GALP (jemný střídavý nízký tlak). Jedná se o dynamický režim, kdy se nafouknutí vzduchových buněk jemně střídá. V tomto módu nejsou nikdy vzduchové cely zcela prázdné. Méně nafouknuté cely fungují jako podpora celám plně nafouknutým. Tento systém umožňuje snížení špičkových tlaků a umožňuje lepší rozložení tlaku, čímž dochází ke snížení deformace tkání a k jejich lepšímu prokrvení. 
 • CLP (konstantně nízký tlak) Princip konstantně nízkého tlaku spočívá v tom, že tlak je konstantní a rovnoměrně rozložený po celé ploše matrace. V tomto režimu se buňky nestřídají, ale jsou neustále naplněny stejným množstvím vzduchu, není nutné nastavovat dobu cyklu. 
 • Maximum pressure (pečovatelský režim). Matrace je nafouknuta na maximální tlak tak, aby byl zajištěn stabilní opěrný povrch, používá se při péči o klienta jako je hygiena či změna polohy. Po 20 minutách se automaticky vrátí k předchozímu nastavení.  
 • Funkce pro sed, matrace zareaguje na změnu polohy klienta na lůžku. Tuto funkci doporučujeme používat pouze pro krátká časová období. Za účelem dodatečné podpory lze použít polohovací pomůcky. Po dvou hodinách řídící jednotka automaticky upozorní na vhodnost změnit polohu. 
 • Nastavení hmotnosti ležící osoby. 
 • Nastavení doby cyklu – 10, 15, 20, 25 minut. Základní nastavení je 10 minut. 
 • Zvukové a světelné informační kontrolky v případě poruchy. 
 • Kontrolka pro informaci o nesprávně připojeném vzduchovém ventilu (CRP). 
 • Zámek panelu řídící jednotky – automaticky se uzamyká sama po 5 minutách. 

11CuroCell iA Manual_Top_web

CPR konektor 

V případě rychlé potřeby kardiopulmonální resuscitace disponuje matrace konektorem CPR. Ten se odpojí od řídící jednotky a víčko konektoru se nechá otevřené. Tím dochází k rychlému vypuštění vzduchu z matrace. 

V případě výpadku napájení není nutné odpojovat matraci a zavírat víčko u CPR konektoru.  

Ventily v řídicí jednotce se automaticky otevřou a vyrovnají tlak v matraci na konstantní nízký tlak po dobu nejméně 12 hodin.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Antidekubitní matrace s kompresorem
Nosnost: 200 kg
Rozměry: 80/85/90/100/105/120 x 200 x 17 cm
Hmotnost matrace: 10 kg (rozměr 80 x 200 cm)
Rozměry řídící jednotky: 11 cm x 27 cm x 15,5 cm
Hmotnost řídící jednotky: 1,7 kg
Hlučnost: 22dBA –35dBA dle umístění jednotky, pozice klient/pečovatel
Vstupní napětí: 100−240 V / 50−60 Hz / 0,6 A
Výstupní napětí: 12V DC
Příkon: 18 W

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX