Model mechanického ohýbání prstů

Kód: 4109.M170
Neohodnoceno
Značka: 3B Scientific
69 878 Kč
8-10 týdnů
Můžeme doručit do:
10.5.2024

Tento model je praktická pomůcka, která názorně demonstruje mechanismus ohýbání prstů. Je zhotoven v životní velikosti. Pro lepší orientaci jsou jednotlivé drátky barevně odlišeny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Během této výuky můžeme sledovat mechanismus ohýbání prstů. Model paže v životní velikosti má čtyřmi barvami drátků a kroužků rozlišeny šlachy prstů, za které lze skutečně zatáhnout. Model napomáhá porozumět mechanismu ohýbání prstů, který můžete porovnat se svou rukou.

Ohýbání prstů

1. Dlouhý sval dlaňový – m. palmaris longus (modrý/zelený kroužek)
Začíná na vnitřní straně lokte (mediální epikondyl humeru), prochází přes flexor retinaculum, rozbíhá se vějířovitě a upíná se do vazivové destičky dlaně (palmární aponeuróza). Dlouhý sval dlaňový napíná aponeurózu, pomocná flexe lokte a zápěstí.(Inervován středním nervem)

2. Povrchový ohýbač prstů – m. flexor digitorum superficialis (červený kroužek)
Začíná v celé oblasti pod loktem na přední straně předloktí (mediální epikondyl humeru a pod ním ulna, radius). Dělí se na čtyři šlachy jdoucí do dlaně. Před úponem na druhý článek 2. – 5. prstu se každá ze šlach rozdvojí. (Inervován středním nervem)

3. Hluboký ohýbač prstů – m. flexor digitorum profundus
Začíná po celé přední ploše kosti strany malíkové (ulna). Zhruba 1/3 nad zápěstím již není přichycen, tam je m. pronator quadratus. Do dlaně vysílá čtyři šlachy, z nichž každá prochází rozštěpem šlachy m. flexor dig. superificalis a upíná se jejich prostřednictvím na konečný článek 2. – 5. prstu. Ohýbá distální interfalangeální klouby (Inervován středním nervem na radiální straně a ulnárním nervem na ulnární straně)

4. Dlouhý ohýbač palce – m. flexor pollicis longus
Začíná na celé přední ploše kosti strany palcové (radius). Je jen do úrovně m. pronator quadratus. Úpon: konečný článek palce. Ohýbá interfalangeální a metakarpofalan­geální klouby. (Inervován středním nervem)

Upozornění:

1.Špičky prstů a drátky jsou spojené velmi propracovaným způsobem. Přímý dotek nebo kývání modelem do stran může model poškodit a zabránit jeho fungování.
2.Mimo výuku netahejte za kroužky, drátky by mohly prasknout nebo vypadnout a zabránily by jeho normálnímu fungování.
3.Pečujte řádně o model, aby nedošlo k jeho poškození např. při nárazu.
4.Bez předchozího upozornění mohou být některé specifikace na modelu zdokonaleny.

Skladování:

Model uchovávejte v dodaném kufříku na místě bez přímého slunečního světla, vysoké teploty a vlhkosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kosti a klouby
Rozměry modelu: 10 × 70 × 8,5 cm
Rozměry kufříku: 20 × 90 × 14,5 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX