Dynamická antidekubitní matrace A4 CX16

Kód: AS122-085200-EN0000
9 hodnocení
53 571 Kč –25 %
A4 dynamicka antidekubitni matrace
53 571 Kč –25 % 39 990 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
7.3.2024

Plně automatická a flexibilní vzduchová antidekubitní matrace s nízkým profilem nabízí jednoduchost obsluhy a pohodlí pro užívatele. Zároveň velmi účinně pomáhá předcházet a léčit dekubity až do kategorie 4 včetně dále neklasifikovaných tlakových poranění.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dynamická antidekubitní matrace CuroCell A4 je inteligentní, nabízí snadné ovládání a je velmi pohodlná. Díky svým vlastnostem pomáhá předcházet a léčit dekubity až do 4. stupně.

Dekubity (proleženiny) jsou defekty kůže a podkožních struktur, které vznikají v důsledku tlaku a dalších nežádoucích faktorů.

4 stupně dekubitů podle rozsahu poškození:

  1. stupeň – bez poškození kůže, jen mírný otok a zčervenání v namáhané oblasti
  2. stupeň – částečné poškození kůže, dochází ke ztvrdnutí a zmodrání pokožky
  3. stupeň – zničení všech vrstev tkání, které jsou stlačené mezi kostí a podložkou
  4. stupeň – komplikované záněty kostí a hnisavé záněty kloubů, úplná ztráta kůže

Matrace

Matrace CuroCell A4 je navržena tak, aby její ovládání bylo jednoduché, efektivní a zvládl jej každý. Disponuje funkcemi, které zlepšují pacientův komfort, snižují střižné síly nebo zlepšují mikroklima. Velkou výhodou této matrace je to, že nemyslí jen na pacienty, ale také ošetřující personál v zdravotnických a sociálních zařízeních. Má totiž funkci max pressure, díky které se matrace může nafouknout na maximum, což umožní ošetřovatelům pacienta umýt a ošetřit, aniž by se propadal do matrace.

Další praktickou funkcí je odlehčení pat pro lepší rozložení tlaku. Pěnové jádro matrace je vyrobeno ze studené pěny. Kabely a hadičky jsou šikovně schované, takže pacientovi ani personálu nikde nepřekáží. Matrace má výšku 16 cm a vydrží nafouknutá 12 hodin. V případě poškození lze jednotlivé komory samostatně vyměnit. Nosnost matrace je až 200 kg

Matrace je dostupná v několika variantách: 80/85/90/105/120 x 200/210 cm

Potah

Potah matrace je paropropustný (vodotěsný) a je vyroben z kvalitních materiálů, které mají výborné hygienické vlastnosti. Díky tomu je pratelný na 95°C a je možné jej sušit v sušičce. Potah má kvalitní krytí zipu a je snadno dezinfikovatelný.

Potahy je možné čistit neagresivními čisticími roztoky, např.: alkohol s tenzidovými povrchově aktivními látkami nebo bez nich, 70% isopropanolem, oxidačními roztoky, přípravky s obsahem chloru max. 1% nebo peroxidem vodíku s obsahem max. 1,5% (je nutné vždy dodržovat pokyny na konkrétním přípravku). Chlor a čisticí prostředky na bázi fenolu mohou nepříznivě ovlivnit povrch PU a neměly by se používat (chlor je možné použít s obsahem max. 1%). Případné exkrementy a krvavé skvrny je potřeba nejdříve odstranit studenou vodou.

Vícevrstvé potahy doporučujeme před čištěním oddělit a prát dohromady s podobnými barvami.

Kompresor

Matrace CuroCell A4 je vybavena automatickým inteligentním kompresorem, který má jednoduché a uživatelsky příjemné rozhraní. Systém kompresoru po uložení pacienta vyhodnotí jeho hmotnost a automaticky nastaví všechny potřebné parametry tak, aby bylo docíleno co nejlepších výsledků léčby.

Kompresor má dohromady tři programy: pulzní režim, střídavý režim a CPL - trvale nízký tlak. Jeho velkou výhodou je velice tichý chod bez vibrací (20 dBA), což ocení jak pacienti, tak personál zdravotnického zařízení. Navíc je vybaven zvukovými a světelnými alarmy, takže v případě výpadku elektřiny nebo poklesu tlaku, upozorní personál. Kompresor je úsporný (12 V) a má funkci Pack&Go (funkce vyfouknutí).

Široké spektrum rozměrů - v případě zájmu o konkrétní rozměr mimo zde nabízený nás neváhejte kontaktovat.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zdravotnické pomůcky
Nosnost: 200 kg
Rozměry: 85 x 200 x 16 cm
Nosnost: 200 kg
Vhodné pro: 4. stupeň dekubitů (velmi rizikoví pacienti)
Odolnost vůči vznícení: EN 597 - 1, -2
Záruka: 2 roky
Příkon kompresoru: 100-240 V / 50-60 Hz
Rozměry: 85 x 200 x 16 cm

DYNAMICKÁ ANTIDEKUBITNÍ MATRACE A4 CX16

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX