Kostra paže

Kód: 4003.6012
Neohodnoceno
Značka: 3B Scientific
2 845 Kč
8-10 týdnů
Můžeme doručit do:
21.5.2024

Kostra volné končetiny se dělí na tři oddíly - kost pažní, kosti předloktí a skelet lidské ruky. Model kostry lidské horní končetiny znázorňuje humerus, kost loketní, kost vřetenní, zápěstní kosti, záprstní kosti a články prstů v jejich přirozeném postavení. Všechny kosti horní končetiny jsou na drátě

Detailní informace

Detailní popis produktu

Model kostry paže znázorňuje kostru volné horní končetiny, která je v lidském těle spojena s pletencem horní končetiny. Samotná volná končetina se skládá ze tří hlavních částí - kosti pažní, kosti vřetenní a kosti loketní a nakonec z malých kůstek, které vytvářejí skelet lidské ruky. V tomto modelu lidské horní končetiny jsou všechny kosti spojené drátem, což umožňuje demonstrovat přirozenou pohyblivost v zápěstí a loketním kloubu.

Humerus - pažní kost je typickou dlouhou kostí, která je členěná na tři části - hlavice se kloubně spojuje s lopatkou a je součástí ramenního kloubu, těla a epikondylů, díky kterým se pažní kost napojuje ku kosti vřetenní. Vnější část kostry předloktí představuje kost vřetenní, na které se dá rozeznat hlavička kosti vřetenní, krček radia, drsnatina kosti vřetenní, která v lidském těle slouží jako úpon bicepsu paže a bodcovitý výběžek kosti vřetenní, který je hmatný pod kůži.

Loketní kost hraje podstatnou roli při rotaci předloktí a ruky. Horní výběžek kost loketní - olecranon slouží ke spojení kosti pažní s kostí loketní. Na opačné straně ulny se nachází hlavice loketní kosti, která má kloubní plošku pro skloubení s kostí vřetenní. Součástí modelu je i skelet ruky, který tvoří 8 zápěstních kostí, 5 záprstních kostí a 14 článků prstů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX