Výukový program

Školní rok je v plném proudu, a tak je nejvyšší čas, abychom vás něco naučili také my. Asi si říkáte, co má ZdravotnickýDům.cz společného se vzděláváním. Možná vás to překvapí, ale máme celou kategorii, která nese název Výukový program. Co v této kategorii naleznete?

Jak už název napovídá, primárním účelem této kategorie je vzdělávání. A to především takové, které v praxi využijí budoucí doktoři, záchranáři nebo ošetřovatelé. Tato kategorie je totiž plná různých anatomických modelů, resuscitačních trenažérů nebo figurín, na kterých lze trénovat všechny možné ošetřovatelské postupy. Podívejme se ale na jednotlivé segmenty postupně.

Anatomické pomůcky

Největší vzdělávací kategorie nese název Anatomie. Jak jste se jistě dovtípili, zde naleznete různé modely, které poodhalují taje lidské anatomie. Mezi anatomickými pomůckami najdete mnoho subkategorií, které se věnují jednotlivým oblastem lidského těla. A tak je zde možné narazit například na modely dýchacího, trávicího nebo močového ústrojí, kosti, lebky nebo dokonce celé kostry v životní velikosti.

V této kategorii si na své přijdou především vyučující a studenti lékařských fakult a jiných škol se zdravotnickým zaměřením. Repliky, které naleznete v naší nabídce jsou anatomicky přesné, velmi detailní a vyráběny z kvalitních a odolných materiálů. Díky tomu jednotlivé modely vypadají jako opravdové a studentům odhalují každý podstatný detail, a to i včetně těch nejmenších struktur.

Ti z vás, které zajímá lidská anatomie komplexně, určitě ocení model Mužská postava se svaly v životní velikosti, 37 částí. Jedná se o figurínu, která je zhotovena v životní velikosti, váží téměř 50 kg a má 37 odnímatelných částí. Díky tomu můžete detailně studovat nejen svalstvo, ale také vnitřní orgány lidského těla.

V případě, že studium svalstva máte za sebou a zajímají vás spíše kosti, mohla by vám padnout do oka Kostra "Max".  Jedná se o velice propracovaný model, který kromě kostí zobrazuje také místa napojení svalových úponů. Aby toho nebylo málo, tak jsou na kostře naznačeny také kloubové vazy, což z této repliky dělá komplexní studijní pomůcku.

Nyní vám už nezbývá nic jiného, než se vrhnout na studium vnitřních orgánů. A kde jinde začít, než u toho nejdůležitějšího, tedy mozku. Tento model mozku je vyrobený v životní velikosti a je anatomicky velice přesný. Jeho velkou výhodou je možnost jej rozdělit až na 8 částí, díky čemuž získáte možnost prozkoumat i důležité vnitřní struktury.

Ošetřovatelé

Anatomické pomůcky ale nejsou ani zdaleka jediný sortiment, který ve Výukovém programu nejdete. Neméně zajímavou a důležitou částí je totiž segment s názvem Ošetřovatelé. Jak už název napovídá, v této kategorii naleznete různé pomůcky, které vám pomohou s nácvikem základních i pokročilých ošetřovatelských praktik.

V této kategorii si na své přijdou nejen školy se zdravotnickým zaměřením, ale také různé pečovatelské a ošetřovatelské kurzy. Pomůcky, které se nachází v této sekci, mají různá využití. Najdete tu figuríny pro ošetřovatelství v životní velikosti, jednotlivé části lidského těla, které jsou uzpůsobeny určitým technikám a nebo specializované simulátory, na kterých lze trénovat například obvazování nebo měření krevního tlaku.

Zdaleka nejkomplexnější figurínou je SUSIE pro přednemocniční a ošetřovatelskou péči. Jedná se o velice pokročilou pomůcku, která simuluje celou řadu scénářů. Figurína Susie vám umožní procvičit mnoho různých technik a vyšetření, od měření tlaku, až po zavedení klyzmatu.

O něco méně komplikovanou, ale přesto velmi praktickou pomůckou je figurína Keri. I ta je zhotovena v životní velikosti a má realistický vzhled. Není sice vybavena elektronikou, jako třeba Susie, ale i tak lze na tomto trenažéru procvičit až 35 různých klinických procedur.

Pokud nesháníte komplexní „zážitek“, ale chcete se specializovat na určitou problematiku, do oka by vám mohl padnout Systém k nácviku měření tlaku.  Jedná se o velmi praktickou pomůcku, kterou ocení především školy se zdravotnickým zaměřením. Umožňuje totiž precizní nácvik měření tlaku, což je disciplína, která je složitější, než se na první pohled může zdát.

  

Úrazy a KPR

Vzhledem k názvu asi nikoho nepřekvapí, že v této kategorii si na své přijdou nejen medici a lékaři, ale také záchranáři a absolventi kurzů první pomoci. Je totiž plná trenažérů, figurín a sad, které simulují různá zranění a zdravotní komplikace.

Tato kategorie je velmi rozmanitá a rozdělená do jednotlivých částí. Díky tomu je možné si prohlédnout produkty, které spadají pod nácvik záchranných technik, základní oživovací techniky nebo zvládání krizových stavů.

Pomyslnou vstupní branou do této kategorie je figurína Prestan KPR-AED. Ta má pohyblivou čelist a je uzpůsobena nacvičování základních technik kardiopulmonální resuscitace. Figurína má realistický vzhled i velikost a je vybavena monitorem, který sleduje, zda KRP provádíte správně.

O něco komplexnějším modelem je Elektronická resuscitační figurína celého těla. I ta je zhotovena v životní velikosti a má reálný vzhled. Je navíc vybavena elektronikou, která dokáže napodobit puls a dává cvičné resuscitaci mnohem reálnější rozměry.

Velmi zajímavým produktem je také Sada pro simulaci zraněného Deluxe. Jedná se o soubor odlitků, doplňků a líčidel, která simulují reálné zdravotní problémy. Díky této sadě je možné procvičovat různé katastrofické scénáře a vyzkoušet, jak by v podobných situacích studenti obstáli.

  

Výukový program je soubor různorodých pomůcek, modelů, trenažérů a figurín, které slouží k edukaci nastávajících lékařů, zdravotníků či záchranářů. Správný trénink a vizuální pomůcky usnadňují studium a dodávají důvěru a sebevědomí. Produktů v této kategorii je opravdu mnoho a určitě si vyberete.

×

Splátková kalkulačka ESSOX