Jak vybrat polohovací křeslo?

ZD _članek výběr křesla2

Polohovací křesla jsou unikátním způsobem, jak při svých oblíbených činnostech dosáhnout maximálního pohodlí. Ať už si čtete, sledujete televizi nebo zkrátka jen relaxujete, správně vybrané křeslo vám tyto chvíle usnadní a zpříjemní. Jak ale vybrat to pravé?

Abychom dokázali na tuto otázku odpovědět, musíme nejdřív zjistit, jakými funkcemi by takové křeslo mělo disponovat. Jak už název napovídá, tak křeslo by v první řadě mělo mít možnost polohování. Křesla od italské společnosti Moretti jsou vybavena dvěma nezávislými motory, které se starají o úpravu ideální polohy. Motory jsou ovládány čtyřtlačítkovým ovladačem, díky kterému můžete polohu přizpůsobit svým potřebám, bez nutnosti vstávání či jakékoliv fyzické námahy. 

Neméně důležitá je funkce podpory vstávání. V praxi si to můžete představit tak, že křeslo, na kterém sedíte, se v zadní části začne nadzvedávat, čímž vás přesune do vzpřímené polohy. Tuto funkci využijí především senioři, osoby s omezenou pohybovou schopností nebo pacienti, kteří se zotavují po operaci.

myrtho

Zajímavou alternativou je také polohovací křeslo Chloe. Kromě výše zmíněných vlastností je vybaveno také funkcí vertikálního zvýšení. Díky tomu se křeslo může zdvihnout o zhruba 10 cm, což pomáhá s nasedáním či vystupováním.

Nesmíme také zapomenout na to, že křesla jsou poměrně těžká a manipulace s nimi není pro každého. Pro takové případy jsou některá z nich vybavena systémem koleček. Například polohovací křeslo Dafne je opatřeno pákou, kterou stačí sešlápnout a kolečka se vysunou. Ta pak usnadňují manipulaci a přesouvání křesla v místnosti.

Zajímavou variantou se také může stát geriatrické křeslo Coraille. To je speciálně navrženo tak, aby vyhovovalo potřebám seniorů i lidí se sníženou pohyblivostí. Je velmi pohodlné a je vybaveno kolečky, která významně ulehčují převoz uživatele. Má kompaktnější rozměry, než výše zmíněná křesla značky Moretti, což z něj dělá dobrou variantu pro menší prostory.

V neposlední řadě je při výběru potřeba vzít v potaz také design. Nikde totiž není psáno, že polohovací křeslo nemůže vypadat skvěle. U každého křesla, které najdete v naší nabídce, je na výběr hned několik barevných variant. Díky tomu si tak můžete vybrat to, které se vám bude nejlépe hodit do interiéru.

Pro koho jsou polohovací křesla určena?

Jak z textu vyplývá, polohovací křesla jsou vhodná především pro každého, kdo má problémy s pohybovým aparátem. Může se jednat o seniory, lidi s omezenou pohybovou schopností nebo třeba pacienty během rekonvalescence po operačním zákroku.

Využitelnost křesel je zkrátka široká. Své místo najdou ve zdravotnických či sociálních provozech, stejně tak jako v domácnosti.

Jak tedy vybrat ideální křeslo?

První řadě je potřeba si uvědomit, k čemu chci křeslo používat a jaké funkce budu potřebovat. Všechna polohovací křesla v naší nabídce mají dva motory, jsou ovládána pomocí ovladače, mají funkci podpory vstávání a hypoalergenní potah, který je odolný vůči vodě a skvrnám.

Rozdíly mezi křesly nastávají především v doplňkových funkcích. Například křeslo Myrtho Class má funkci horizontálního zdvihu, což ocení především uživatelé, kteří mají problémy se vstáváním. Křeslo Clyzia má zase funkci postele, což znamená, že jej pomocí ovladače lze upravit v improvizované lůžko, na kterém se dá spát.

kreslo clyzia

Pro některé pacienty by zas mohlo být zajímavé křeslo Ninfea XL, jehož předností je vyšší nosnost, než tomu je u ostatních polohovacích křesel.

Zkrátka křesla, která naleznete v naší nabídce, jsou kvalitní, odolná a mají plno užitečných funkcí. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, svoje polohovací křeslo budete milovat a stane se neodmyslitelnou součástí vaší domácnosti.

×

Splátková kalkulačka ESSOX