Jaké jsou výhody elektrických skútrů?

ZD_baner_článek_elektrický vozík2

Možnost svobodného pohybu patří mezi nejdůležitější lidské výsady. Ne každý má ale to štěstí, aby této výsady mohl využívat naplno. A v takovém momentě přichází na řadu elektrický skútr. Elektrické skútry pomáhají seniorům a lidem se sníženou pohybovou schopností k návratu do běžného života. Stále ještě váháte nad jeho koupí? Pojďme se podívat na nejzásadnější výhody elektrických skútrů.

Elektrické skútry jsou skvělým pomocníkem pro každého, kdo má problémy s pohybem. Jsou kompaktní, snadno ovladatelné, spolehlivé a jednoduché na údržbu. Navíc mají velice slušný výkon a jejich dojezd umožňuje nejen přesun k lékaři nebo na nákupy, ale také třeba menší projížďku nebo krátký výlet.

Pohybově indisponovaný člověk může na elektrickém skútru trávit relativně hodně času, a tak je jedním z nejdůležitějších faktorů pohodlí. Modely v naší nabídce mají polohovatelné opěradlo, ergonomická řídítka, nastavitelné područky a polstrovaná sedadla, která jsou otočná o 360°. To poskytuje větší komfort při nastupování a vystupování.

Skútry, které naleznete v naší nabídce, nejsou delší a širší, než 140 cm, jejich hmotnost není vyšší, než 450 kg a konstrukční rychlost nepřesahuje 15 km/h. Díky tomu skútry není nutné registrovat, nepodléhají povinným technickým kontrolám a k jejich provozu není potřeba mít platné řidičské oprávnění. Při jízdě na chodníku je nutné dodržovat maximální rychlost 6 km/h.

Jak vybrat ideální elektrický skútr?

Elektronické skútry mají celou řadu vlastností, na jejichž základě lze učinit správný výběr. V naší nabídce aktuálně naleznete tři různé varianty, které se od sebe liší rozměry, výkonem nebo vybavením. Pojďme se podívat na specifické vlastnosti, které nabízejí jednotlivé vozíky.  

Ardea Mobility 200

Skútr Ardea Mobility 200 je nejmenší a nejkompaktnější model v naší nabídce. A právě rozměry jsou jeho největší devízou. Je použitelný ve vnitřních i venkovních prostorech, lze jej snadno skladovat a také přepravovat. Menší rozměry tomuto skútru neubírají na pohodlí. Má nastavitelná řídítka i područky, otočné polstrované sedadlo a sklopné opěradlo. Navíc je vybaven účinným 270W motorem, díky kterému lze dosáhnout rychlosti až 6 km/h a dojezdu až 11 km. Určitě také oceníte praktický košík, který vám pomůže nejen s osobními věcmi, ale třeba také s nákupem.

Ardea Mobility 220

Model Ardea Mobility 220 je o poznání robustnější a výkonnější, než jeho předchůdce. I zde zůstává polstrované sedlo a nastavitelná řídítka a područky. Navíc však u tohoto modelu naleznete opěrku hlavy a také mnoho bezpečnostních prvků. Skútr je totiž vybaven kompletní sadou osvětlení, ukazateli směru, zpětnými zrcátky, nárazníky a koly proti převrácení. Oproti předchozímu modelu má navíc odpružená přední i zadní kola. Pod kapotou tohoto stroje najdete 600W motor, který dokáže vyvinout rychlost až 10 km/h, s dojezdem 34 km.

Ardea Mobility 230

Ardea Mobility 230 sice vypadá podobně, jako předchozí model, ale zdání může klamat. Má sice podobné vybavení a bezpečnostní prvky, ale rozdíl najdeme především ve výkonu. Tento elektrický skútr je totiž vybaven 800W motorem, který jezdí rychlostí až 13 km/h a jehož dojezd je zhruba 36 km.

Při volbě správného modelu vycházejte především z vlastních preferencí. Pokud hledáte kompaktní skútr, který nezabere moc místa a je možné jej složit a převážet v kufru auta, je pro vás Ardea Mobility 200 ideální volbou. V případě, že preferujete robustnější konstrukci a vyšší výkon, modely Ardea Mobility 220 a Ardea Mobility 230 vás nezklamou.

Při výběru ideálního modelu také věnujte pozornost nosnosti, rozměrům nebo doplňkům, které si lze k vybraným skútrům pořídit.

×

Splátková kalkulačka ESSOX