Podle čeho vybrat kyslíkový koncentrátor?

Banner_koncentratorPoradíme vám, jak správně vybírat oxygenátor, ať už ho potřebujete domů nebo do zdravotnického zařízení.

K čemu kyslíkový koncentrátor slouží?
Jedná se o přístroj pro oxygenoterapii, neboli léčbu kyslíkem, jejímž cílem je podávání vzduch s větší koncentrací kyslíku, než je běžných 21 % v atmosféře. Kyslíkový koncentrátor je přístroj, který koncentruje okolní vzduch, aby dosáhl vyšší koncentrace kyslíku (běžně okole 90 %), která je následně podávána uživateli. Zařízení může posloužit při domácí léčbě, ale i ve zdravotnickém zařízení pro kyslíkovou terapii. Z běžně dostupné nabídky oxygenátorů můžete vybirat variantu schopnou podávat průtok kyslíku 5 nebo 8 litrů za minutu.

Kyslíkový koncentrátor funguje na prověřené technologii oddělení kyslíku ze vzduchu a bych a odfiltrování dusíku pomocí zeolitového filtru. Kyslíkový koncentrátor je ve většině případech vybaven kyslíkovými brýlemi a maskou na obličej.

Pro koho je oxygenátor vhodný?
Kyslíkový koncentrátor potřebují lidé trpící hypoxii (nedostatkem kyslíku) ať už hypoxie způsobena jakoukoliv příčinou z níže uvedených. Využívá se při dlouhodobé kyslíkové terapii pro pacienty s chronickou respirační insuficiencí (neschopnost respiračního systému zajistit adekvátní výměnu plynů). Pomáhá ale i v následujících případech:

  • Chorobách spojených s plicní nedostatečností v komplexní terapii
  • CHOPN (chronická obstrukční plicní nemoc)
  • Při bronchiálním astmatu
  • U cystické fibrózy
  • plicní hypertenze
  • Při zotavování po selhání srdce
  • Během těhotenství v případě že plod trpí hypoxií
  • Pří respiračních infekcích
  • Může pomoci i při bolestech hlavy a duševním nebo fyzickém vypětí

Zajímavost:
Domácí kyslíkové koncentrátory využívají i studenti nebo sportovci při zvýšení kondice nebo zkvalitnění životních funkcí. Často se podobné přístroje využívají i v rámci BIO HACKINGU, který se poslední dva roky stává trendy po celém světě.

Na co dbát při výběru kyslíkového přístroje?
Níže naleznete několik tipů, které vám výběr kyslíkového přístroje usnadní. Jestli si i přes to nebudete vědět rady, rádi vám poradíme přes náš zákaznický chat nebo na naší telefonní lince.

Množství kyslíku za minutu
Nejdůležitějším parametrem kyslíkového koncentrátoru je bezpochyby zachování koncentrace při maximálním průtoku. Při volbě přístroje k léčebným účelům je nutné dbát na doporučení lékaře, kdy závisí i na délce využívání přístroje denně. Pokud terapie vyžaduje nepřetržitý chod přístroje, je dobré volit oxygenátor s přesností koncentrace v litrech za minutu. Na našem e-shopu naleznete oxygenátory, které bez problému vyrobí 5 litrů kyslíku za minutu (Nuvo 5 nebo M50), nebo v případě produktu Nuvo 8
i 8 litrů za minutu.

Hladina hluku
V případě, kdy využíváte koncentrátor v nepřetržité terapii, je potřeba dbát na úroveň hluku. Rušivým dojmem může pro pacienta být více jak 30 dB. Na trhu však většina kvalitních koncentrátorů nemá více jak 35db.

Dostupnost náhradních dílů, záruka a servis
V případě online nákupu doporučujeme zvolit e-shop, který garantuje záruku i servis. V našem případě jsme schopni zajistit autorizovaný servis, garanční opravy apod.

Na našem e-shopu najdete tyto produkty:
V případě dotazů, nebo bližších informací ke každému z produktů se neváhejte obrátit na naše zákaznické centrum.

kopie-kyslikovy-koncentrator-m50    kyslikovy-koncentrator-nuvo-lite-mark-5-0.jpg.big      oxygenator_nuvo8

 Kyslíkový koncentrátor M50     /   Kyslíkový koncentrátor Nuvo 5   /   Kyslíkový koncentrátor Nuvo 8

×

Splátková kalkulačka ESSOX