Jak správně vybrat invalidní chodítko pro děti i dospělé?


chodítka
Chodítko je nezbytnou zdravotní pomůckou pro osoby s postižením pohybového ústrojí. Poradíme vám, podle čeho vybírat vhodné chodítko pro děti i dospělé.

Pro koho je chodítko určené

Asistenční chodítko je určené pro děti i dospělé, trpící zdravotním postižením pohybového ústrojí a pro osoby, které potřebují během chůze oporu. Chodítka jsou nepostradatelná také pro osoby po nemoci či úrazu, kteří se učí chodit, potřebují podporu rovnováhy, nebo se učí přenášet váhu těla při ortopedických onemocnění a rehabilitaci.

Rozdělení chodítek podle typu

choditko-clik-ctyrbodove-pevne-0.jpg.big (2)Pevná - invalidní chodítka pevná jsou dále označována jako přenášecí. Určená jsou primárně pro pacienty s problémy udržením rovnováhy a chůzí.

 

 

 

 

ctyrkolove-choditko-atlante-mini-odlehcenePojízdná - zdravotní chodítka s kolečky mají tři nebo čtyři kola a bývají vybavená sedákem, košíkem, opěrkou, brzdami apod. Oba druhy se používají v interiéru
i exteriéru, ale pojízdná jsou vhodná na delší vzdálenosti. Bodová chodítka jsou vhodná pro použití v interiéru, kde není tolik prostoru na otáčení chodítka s kolečky.

 

 

 

Jak vybrat chodítko

Při výběru chodítka bereme v potaz jeho primární použití, kde a jak často bude používané. Důležitým parametrem je pak zdravotní stav a tělesné proporce pacienta. Všechna chodítka mají nastavitelnou výšku. Ta se u jednotlivých modelů liší v závislosti na tom, zda se jedná o dětská chodítka nebo invalidní chodítka pro dospělé.

Modely sloužící k použití na kratší vzdálenosti, přesuny nebo zvedání se ze sedu bez rizika pádu, mají jednoduchá protiskluzová madla na ruce z gumy či plastu. Invalidní chodítka skládací jsou charakteristická nižší hmotností kvůli snadnému transportu
k návštěvám nemocnice, lékaře apod. Dětská chodítka jsou přizpůsobena potřebám dětí, obsahují měkké loketní opěrky
k rozložení váhy. Tytéž parametry mají kompenzační pomůcky pro dospělé, určené pro delší procházky venku.

Chodítka s kolečky

Chodítka se konstrukčně dělí na statická - bez koleček a pojízdná - se dvěma, třemi nebo čtyřmi kolečky. Na krátké vzdálenosti
a pro občasné použití se hodí modely bez koleček. Pro děti našem e-shopu najdete invalidní chodítko čtyřkolové.

 

 predloketni-choditko-s-opernou-deskou.jpg.bigSnímek obrazovky 2021-02-25 093750               clik_detske_choditko

Předloketní chodítko s opěrnou deskou    /   Předloketní chodítko Era, čtyřkolové  /   Skládací DĚTSKÉ chodítko s kolečky

 KOMPLETNÍ VÝBĚR CHODÍTEK NAJDETE ZDE


Ještě stále si nevíte rady s výběrem? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím zákaznického chatu, nebo na email obchod@stamed.cz. Rádi vám poradíme!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení