Jak zpřístupnit koupelnu pro imobilní osobu díky kompenzačním pomůckám?

Připravujete, rekonstruujete nebo upravujete koupelnu pro imobilní osobu? Máme pro vás pár tipů! Ve správně postavené koupelně pro seniora nebo invalidního uživatele by neměl chybět snadný přístup ke všemu potřebnému. Mimo jiné dostatečně vysoko postavený záchod, umyvadlo, nebo bezbariérový sprchový kout.

Ne vždy je možné celou koupelnu od základu zrekonstruovat. Řešením mohou být kompenzační pomůcky, které přizpůsobí prostory člověku s omezenou mobilitou. V případě, že i vy chcete udělat pouze drobné úpravy, může se vám hodit některý z následujících produktů.

Madla k wc
Vstávání z toalety může být pro seniora nebo invalidního pacienta kritické. Hrozí pády a zranění. Předcházet takovým situacím lze s madly k WC. V našem portfoliu najdete volně stojící madla i madla, která lze přimontovat k toaletě. Madla jsou konstruována jako univerzální na všechny běžné typy toalet.

   

- Volně stojící madla

- Madla montovaná k WC

- Madla na stěnu

 

 

 

 

Nástavce na WC
Kompenzační pomůcky do koupelny jsou navrženy tak, aby napomáhali samostatnosti uživatele a zabránili riziku zranění. Mezi takové patří i nástavce na WC. Nástavce zvyšují toaletu většinou o 10 cm a usnadní tak uživateli dosedání a vstávání z toalety. Je možné zakoupit Nástavec na WC s poklopem, bez poklopu nebo vyměkčený.

Výhodou měkčených nástavců je především pohodlí při delším sezení. Hodí se zejména po operacích kloubů, kdy poskytují zákazníkovi větší pocit bezpečí a komfortu. Instalace madel k WC je velice jednoduchá  nevyžaduje odborného dohledu.

- Plastový nástavec na WC

- Měkčený nástavec na WC

 

 

 

 

Dalšími kompenzačními pomůckami jsou židle a stoličky do sprchy nebo sedačky do vany nebo toaletní a sprchová křesla.

Sprchovací a toaletní křesla
Kromě klasických židlí a stoliček do sprchy může navíc hygienu usnadnit sprchovací křeslo. Zároveň některá sprchovací křesla mají i toaletní otvory, díky kterým snáze omyjete těžko dostupné partie. Toaletní otvor s nádobou umožňuje křeslo využívat i jako provizorní nočník. 

  

 

 

 

 

 

 

 

Vybavení koupelny pro seniora nebo invalidu obnáší i celou řadu doplňujících produktů jako jsou madla na stěnu, podsedáky s toaletním otvorem (pro lepší komfort na sprchovém/toaletním křesle), nebo celé mobilní sprchovací systémy do domovů pro seniory a sociálních zařízení. S výběrem vhodných doplňků do koupelny vám rádi poradíme přes zákaznický chat nebo po telefonu.

×

Splátková kalkulačka ESSOX