Jak vybrat matraci pro léčbu dekubitů do domácí péče?

Hledáte dostupnou matraci k léčbě dekubitů, která vám pomůže, ale nebude stát všechny vaše úspory? Na našem e-shopu najdete antidekubitní matrace německého výrobce Funke medical, které zajistí dostatečnou podporu při hojení proleženin.

Výběr matrace vždy závisí na spoustě faktorech, proto jsou pěnové matrace rozděleny do několika řad. Každá z nich je určena pro jiný stupeň rizika vzniku dekubitů.

Ideální matrace pro nižší rizika vzniku dekubitů?
(Uživatel je stále samostatný a částečně pohyblivý)

Často se nám stává, že zákazníci nemají předešlé zkušenosti s výběrem antidekubitních matrací a sáhnou po nejlevnější variantě, která vypadá efektivně. Často jsou takovou variantou vzduchové podložky s kompresorem, budící dojem antidekubitních matrací. V takových případech je lepší sáhnout po kvalitní pěnové matraci. Na rozdíl od nafukovacích podložek jsou matrace pohodlné a mají dostatečně provzdušněné jádro.

Mezi takové antidekubitní matrace patří základní řada Hyper Foam PLUS CLINIC. Matrace je vhodná při počínajících problémech s proleženinami nebo při maximálním riziku vzniku dekubitů třetího stupně. Matrace má dvě vrstvy speciálně navržené pěny s podélnými a příčnými průřezy, díky nimž je kvalitně provětrávaná. Boky matrace jsou vyztužené pro vyšší stabilitu a potah je nepropustný, ale při tom prodyšný.

- Až do 3 stupně rizika vzniku dekubitů  
- Unikátní ventilační systém pro ideální mikroklima
- Potah vybavený zipy
- Ultrazvukově svařované švy
- Záruka 3 rokyStejnou řadu doplňuje ještě antidekubitní matrace MemoCare s podobnými vlastnostmi a třemi vrstvami pěny (dvě vrstvy hyperelastické a jedna vrstva paměťové).
Pokročilejší konstrukci má pak matrace proti proleženinám Hyper Foam 2 Clinic, která je vhodná i pro vyšší riziko vzniku dekubitů a disponuje třemi vrstvami hyperelastické pěny. Matrace má komplexnější rozvržení průřezů a prémiovou záruku kvality na pět let.

- pro 4 stupeň rizika  
- Unikátní ventilační systém pro ideální mikroklima
- Záruka 5 let
Všechny matrace od německého výrobce Funke medical mají odnímatelný potah na zip, který je voděodolný a pratelný na 95° C. Kromě matrace je zapotřebí dbát na pravidelný pohyb nebo polohování osoby na lůžku. K těmto účelům slouží polohovací podložky a polštáře od stejného výrobce.

Proleženiny často postihují také paty, proto v případě dekubitu na patě je nutné udržovat chodidlo buď ve vzduchu (podložené), nebo v antidekubitní botičce“, kde na patu není vyvíjen tlak.

Na všechny produkty výše zmiňovaného výrobce poskytujeme autorizovaný servis. Rádi vám poradíme přes zákaznický chat, nebo vypracujeme individuální nabídku v případě větší objednávky. Jsme tu pro vás na emailu obchod@stamed.cz  nebo telefonu +420 725 323 111

×

Splátková kalkulačka ESSOX