Jak bezpečně přesunout imobilní osobu díky pacientskému zvedáku?


Léčba a pobyt imobilní osoby nejen v domácím prostředí má mnoho výhod i skrytá negativa. Manipulaci během dne i každodenní hygieny usnadní pacientský zvedák. Jde o ověřené řešení v domovech pro seniory, kde pacientské zvedáky využívají na denní bázi.

Každý, kdo má v domácí péči imobilní osobu dobře ví, jak těžká může být během dne manipulace z lůžka na vozík a večer manipulace v koupelně při provádění osobní hygieny. Zvláště u osob celkově odkázaných na lůžko musíme každý pohyb pečlivě zvážit, aby nedošlo k bolestivým situacím.

Pacienti v domácí péči bývají vlivem onemocnění více či méně omezeni ve své soběstačnosti a mobilitě. Domácí léčba je však pro každého pacienta nejlepším řešením. Psychika imobilního pacienta bývá mnohem lepší a rekonvalescence má výrazně efektivnější výsledky. Nepotřebujeme vědecké studie abychom věděli, že vlastní sociální prostředí, blízkost rodiny a péče o pacienty nejbližší osobou, výrazně působí na psychiku člověka a tyto aspekty hrají významnou roli v rychlejším uzdravení. Na druhé straně je však domácí prostředí pouhým provizoriem oproti plně vybaveným nemocničním pokojům zdravotnickými pomůckami. Usnadněte sobě i imobilnímu pacientovi přemístění v domácím prostředí pomocí praktického pacientského zvedáku. Nejkomfortnější a řekněme i nejpřívětivější je vybudování stropního závěsného systému. Jedná se systém velmi nákladný, ale podle stavu soběstačnosti uživatele lze získat výraznou státní podporu. Pro veškeré informace kontaktujte naše prodejní specialisty.

Přesun na vozík zvládnete bez fyzické námahy
Jsou chvíle, kdy je potřeba imobilního pacienta přemístit na židli nebo do sprchového koutu. Možná se vám zdá být nemožné, abyste bez pomoci někoho dalšího přesunuli vaši imobilní nebo částečně imobilní osobu na jiné místo. Pro tyto účely jsou určeny pacientské zvedáky. Jde o zdravotní pomůcku, která usnadní ošetřující osobě jednodušší manipulaci s pacientem.

Při manipulaci s pacientem komunikujte
Během přesunu je důležité, se svým blízkým mluvit a říkat mu, co bude následovat. Když bude váš blízký vědět, co chcete udělat, může vám i sám pomoci. Při manipulaci se vždy zkuste vžít do jeho situace. Mluvte s ním a zacházejte s ním tak, jak byste chtěli, aby bylo zacházeno s vámi. Bude to příjemnější pro vás pro oba a navíc budete neustále prohlubovat důvěru a vztah mezi sebou.

Použití zvedáku pro pacienty je klíčové
Pro bezpečné a snadné přemístění pacientů jsou určeny základní pacientské zvedáky nebo elektrické zvedáky. Silné zvedací pohony pak zajistí jednoduchou manipulaci imobilní osoby s nadváhou. V našem obchodě nabízíme elektrické zvedáky pro imobilní pacienty a hydraulické zvedáky pro imobilní pacienty. Hydraulický zvedák má vždy páku u které je zapotřebí fyzické námahy. Pro snadnou manipulaci s imobilní osobou vybírejte tělové vaky. K dispozici jsou standardní vaky bez nebo s oporou hlavy. Pro ještě větší komfort u zcela imobilních osob jsou k dispozici speciální toaletní vaky. Skvěle poslouží také vanové zvedáky pro výrazně snazší osobní hygienu ve sprše. Zvedák do vany slouží výhradně k manipulaci ve vaně. Je možné pacienta na zvedáku mnohdy i omýt (pacient tudíž nemusí ani ze zvedáku slézat). Pro výběr vhodného pacientského zvedáku se neváhejte obrátit na naše specialisty.

×

Splátková kalkulačka ESSOX