Recenze na mobilní sprchovací systém Ruby

Banner v článku

Sprchový systém Ruby je mobilní a kompaktní hygienické zařízení, se kterým snadno poskytnete každodenní hygienu přímo na lůžku nepohyblivým pacientům, u nichž je z různých důvodů kontraindikován přesun do koupelny. Systém obsahuje zásobník vody s ohřevem, sprchu, odsávání použité vody a speciální nepromokavé prostěradlo.

Tento mobilní, sprchovací systém jsme zapůjčili od 16. do 19. září 2021 Domovu pro seniory Máj České Budějovice, který se v té době staral o ženu s kontrakturami obou dolních končetin, a o muže zcela imobilního a zároveň obézního. Před zapůjčením sprchového systému jsme personál důkladně proškolili. A jaká byl reakce zdravotních sestřiček na systém Ruby?

"S Mobilním sprchovacím systémem Ruby se nám pracovalo velmi dobře. S pomůckou se dobře manipuluje, má otočná všechna kolečka. I na našich malých pokojích jsme se dobře vytočili, což nelze o vakovém zvedáku nebo o sprchovacím lůžku říct. Oba klienti si koupel na lůžku velmi užívali. Žena s kontrakturami těžko snáší vysazování na sprchovací židličku, sed je jí nepříjemný, vakový zvedák u ní nelze dobře použít. Muži je nepříjemný transport ve vakovém zvedáku, sice pak vydrží sedět, ale vzhledem k obezitě pak není možné jej dobře vymýt. Ve sprchovacím lůžku jej není možné dobře otáčet na boky – úzké lůžko," uvedla staniční sestra Pavlína Nováková. 

Mezi pozitiva dům pro seniory řadí:

  • komfort pro klienta – odpadá náročnější manipulace do vakového zvedáku a na sprchovací lůžko
  • mytí hlavy na lůžku je s Ruby snadné, v porovnání s klasickou koupelí na lůžku
  • koupel je celkově rychlejší a kvalitnější, než klasická koupel na lůžku
  • klient je rychleji v suchu a teple, než při koupeli na sprchovacím lůžku
  • snadná manipulace s pomůckou – otočná všechna kolečka, tichá při převozu
  • po zaškolení personálu snadná obsluha
  • lze jej použít i v malých prostorech
  • objem nádržky na vodu bohatě vystačí na celou koupel

"Pomůcka by se nám velmi líbila, jistě by bylo vhodné, mít alespoň jednu na zařízení a popřípadě se domlouvat na přesunech pomůcky na různá oddělení, dle aktuální potřeby. V případě paliativních klientů s bolestmi ji považuji za téměř potřebnou," dodává Nováková.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení