Antidekubitní matrace Hyper AIR® hybrid

Kód: HYPAIR090200
1 hodnocení
Značka: FUNKE Medical
19 967 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
16.7.2024

Hyper AIR® hybrid je antidekubitní matrace, která je vhodná pro prevenci a léčbu proleženin až do 4. stupně rizika. Je vyrobena z pěny ECOLAST®. Díky tomu má oproti běžným antidekubitním matracím nižší emise CO2 až o 22%.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Matrace Hyper AIR® hybrid je vhodná pro pacienty s rizikem 4. stupně dekubitů.

Dekubity (proleženiny) jsou defekty kůže a podkožních struktur, které vznikají v důsledku tlaku a dalších nežádoucích faktorů.

4 stupně dekubitů podle rozsahu poškození:

  1. stupeň – bez poškození kůže, jen mírný otok a zčervenání v namáhané oblasti
  2. stupeň – částečné poškození kůže, dochází ke ztvrdnutí a zmodrání pokožky
  3. stupeň – zničení všech vrstev tkání, které jsou stlačené mezi kostí a podložkou
  4. stupeň – komplikované záněty kostí a hnisavé záněty kloubů, úplná ztráta kůže

Matrace má ultrazvukově svařované švy a je vhodné pro klinické využití. Má vyztužené boky, které zajišťují lepší stabilitu matrace. To pacient ocení především při dosedání.

Proč "hybrid"?

Matrace je složena z několika částí. Pod hlavou a patami pacienta je pěna ECOLAST® a pod zbytkem trupu jsou umístěný vzduchové válce. Tyto válce lze libovolně přifukovat, takže je možné matraci nastavit přímo na míru pacientovi. Navíc jsou vzájemně propojeny trubkami, takže v případě, že pacient zatíží konkrétní část matrace, tlak se přesune do jiných částí válců. Díky tomu je matrace schopná aktivně reagovat na hmotnost pacienta.

Pěna ECOLAST®

Vrchní vrstva matrace je vyrobena z pěny ECOLAST®. Jedná se o hybridní pěnu, která má otevřenější buněčnou strukturu, což zajišťuje lepší cirkulaci vzduchu. Díky tomu se pacient tolik nepotí a nedochází k maceraci kůže, která poté není tolik náchylná k poškození.
Matrace Hyper Air hybrid má speciální zónu pro úlevu hlavy a navíc zešikmenou plochu pro odlehčení pat. Navíc je vybavena unikátní technologií GELTOUCH, která má chladící efekt.
Pěnu je možné autoklávovat (autokláv = zařízení na sterilizaci zdravotnického vybavení). Pěna ECOLAST® je navíc šetrnější k životnímu prostředí a matrace má tak o 22% nižší emise CO2, než tomu bývá u běžných antidekubitních matrací.

Potah PU-Tex 

Potah PU-Tex je paropropustný a vodotěsný. Navíc je velice flexibilní, což ocení pacienti při každém pohybu. Potah je pratelný na 95°C.

Velký výběr rozměrů - v případě zájmu o konkrétní rozměr mimo zde nabízený nás neváhejte kontaktovat. (Matrace vyrobené na zakázku nelze vrátit).

Pokud chcete dosáhnout ještě lepších výsledků, doporučujeme k matraci pořídit i pomůcky pro polohování.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zdravotnické pomůcky
Nosnost: 250 kg
Rozměry: 90 x 200 x 16 cm
Nosnost: až 250 kg
Vhodné pro: 4. stupeň dekubitů (velmi rizikoví pacienti)
Záruka: 5 let
Certifikace: Berlin Cert
Rozměry: 90 x 200 x 16 cm

Antidekubitní matrace Hyper Air Hybrid

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX