Model jater

Kód: 4004.1000312
Neohodnoceno
Značka: 3B Scientific
8 501 Kč
8-10 týdnů
Můžeme doručit do:
8.12.2023

Model lidských jater je tvořen dvěma částmi - na levé straně lze shlédnout mikroskopická stavba jaterního lalůčku, 200x zvětšená. Na pravé straně je vidět uspořádání více jaterních lalůčků vedle sebe v 60ti násobném zvětšení. Mikroskopický model jater skvěle doplňuje modely orgánů trávící soustavy lidského těla.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Model lidských jater znázorňuje detailně anatomické struktury jater - jaterní lalůčky. Mikroanatomický model zobrazuje strukturu funkční a stavební složky lidských jater. Levá čast modelu jater člověka disponuje jaterním lalůčem zvětšeným 200x. Na pravé části repliky uvidíte několik jaterních lalůčků pohromadě v 60ti násobném zvětšení.  Pokud chcete pochopit fungování jater, musíte znát anatomii jaterního systému, ze kterého se pak odrážejí jaterní funkce.

Játra člověka tvoří malé šestiúhlé stavební jednotky o velikosti kolem 1 mm v průměru. Nazývají se jaterní lalůčky a skládají se z jaterních buněk - hepatocytů seskupených kolem centrální žíly. Jaterní lalůčky představují základní funkční jednotkou lidských jater.

Jaterní lalůčky filtrují krev z vrátnicové žíly a vyrábějí žluč. Ta pak putuje dál do střeva a napomáhá trávení. Ve středu jaterního lalůčku je uložena centrální lalůčková žíla, která sbírá krev lalůčků jater po jejím přefiltrování hepatocyty. Jaterní buňky jsou buňky tvořící jaterní tkáň.

Hepatocyty mají mnoho funkcí jako ukládat glykogen a vytvářet tělesnou rezervu glukózy, vyrábět protein, filtrovat krev a vyrábět žluč. Mezi jaterními buňkami se nacházejí tenoučké žlučové kapiláry sbírající žluč, kterou jaterní buňky vyměšují, a odvádějí ji do mezilalůčkových žlučovodů. Na mikroanatomické replice lze vidět i Kuppferovy buňky - lymfatické buňky, jejichž funkcí je neutralizovat jakékoli cizí látky, které by mohly ohrozit lidské tělo.

Mikroanatomická replika lidských jater je uložena na podstavci.

Rozměry: 15 × 26 × 18 cm
Hmotnost: 700 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX