Model osteoporózy

Kód: 4004.1000182
Neohodnoceno
Značka: 3B Scientific
2 579 Kč
8-10 týdnů
Můžeme doručit do:
12.9.2023
Model osteoporózy

Detailní informace

Detailní popis produktu

Působivý a poučný model pro porovnání osteoporotických a normálních hrudních obratlů. Ideální pro lékařské studie a konzultace s pacientem.

Na modelu je zobrazen 11. a 12. hrudní obratel. Kopie sekvenčních osteoporotických hrudních obratlů s užší meziobratlovou ploténkou jsou umístěny na levé straně stojanu. Horní obratel je rozdělený uprostřed. Magneticky připojená polovina obratle může být snadno sejmuta pro ukázku řezné plochy. To umožňuje jasné zobrazení zlomené horní části obratlového těla způsobené slinováním, tj. poklesem kostní látky v průběhu či jako výsledek osteoporózy. Degenerativní změny v kosti, projevující se jako osteofyty, jsou také identifikovatelné.

Pro poskytnutí srovnání jsou na pravé straně umístěny kopie dvou odpovídajících zdravých obratlů s meziobratlovou ploténkou. Polovina horního obratlového těla je také magneticky připojená a může být sejmuta.

Každý obratlový set má také nálepku na stojanu ukazující dva 3D mikro CT obrazy získané z kostní biopsie. Ty znázorňují mikrostavbu osteoporotické kosti, která má nižší hustotu v porovnání se zdravou kostí.

Rozměry: 14 × 9 × 10 cm
Hmotnost: 200 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX