Ve dnech 30.-31. 5. 2024 bude probíhat inventura. K expedici objednaného zboží dojde v pondělí 3. 6. 2024. Děkujeme za pochopení.

Model ucha

Kód: 4004.1000251
Neohodnoceno
Značka: 3B Scientific
5 256 Kč
8-10 týdnů
Můžeme doručit do:
8.8.2024

Model lidského ucha se skládá ze čtyř částí: bubínku s kladívkem, kovadlinky a třmínku a dvoudílného labyrintu. Na modelu ucha člověka lze sledovat různé anatomické struktury jako jsou hlemýžď, sluchové kůstky, vestibulum, Eustachova trubice aj. Replika lidského ucha je uložena na podstavci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ento mimořádně kvalitní model lidského ucha znázorňuje vnější ucho, střední ucho i vnitřní ucho člověka.

Z repliky ucha se dají vyjmout tyto součásti:

  • Bubínek s kladívkem
  • Kovadlinka a třmínek
  • 2-dílný labyrint s hlemýžděm a sluchovým nervem

Model lidského ucha dodáváme na podstavci pro lepší demonstraci ve třídách a ordinacích lékařů. Při studiu sluchového aparátu Vám nemůže tento model lidského ucha chybět. Obsahuje totiž všechny anatomické detaily umožňující přesnou a efektivní odbornou výuku struktur lidského ucha.

Zevní, viditelná část ucha obklopující zevní sluchový kanál se nazývá ušní boltec. Ušní boltec tvoří čtyři chrupavčité struktury zvané helix, antihelix, trangus a antitrangus. Zevní zvukovod je kanál spojující boltec s ušním bubínkem, krytý výchlipkou kůže boltce, jež je porostlá velmi jemnými chloupky.

Hlemýžď náleží do vnitřního ucha. Za hlemýžď považujeme spirálovitý kanál lokalizovaný pod vestibulem. Obsahuje Cortiho sluchový orgán, který přeměňuje sluchový vjem a nervové vzruchy. Polodlouhá dutina obsahující skloubení s ušními kůstkami naléhajícími na oválné okénko se nazývá vestibulum.

Doplňkové parametry

Kategorie: Smyslové orgány
Rozměry: 34 × 16 × 19cm
Hmotnost: 1,39 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX